16 və 17 may tarixlərində aparılacaq təmir işləri ilə əlaqədar olaraq, Ziya Bünyadov prospektinə 20 Yanvar dairəsi istiqamətindən girişin məhdudlaşdırılması səbəbindən 7A, 7B, 67, 83, 92, 119, 165, 199 və 211 nömrəli müntəzəm, o cümlədən M1 və M5 nömrəli ekspress marşrutların hərəkət istiqamətləri müvəqqəti olaraq dəyişdiriləcək.
Oxu24.com -un xəbərinə görə, bu barədə Bakı Nəqliyyat Agentliyi məlumat yayıb.
7 A və 7B nömrəli marşrutlar
İstiqamət:
Z.Bünyadov pr.: Moskva pr. – 20 Yanvar dairəsi – Tbilisi pr. (geriyə dönmə manevri) – Ə.Salamzadə küç. dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.
67,83,92,119 və 199nömrəli marşrutlar
3-cü mikrorayon dairəsi: Moskva pr. (geriyə dönmə manevri) – 20 Yanvar küç. – A.Məhərrəmov küç. - 3-cü mikrorayon dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.
79 nömrəli marşrutlar
M.Əcəmi m.st: Tbilisi pr. – S.C.Pişəvari küç. - 3-cü mikrorayon dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.
165 və 211 nömrəli marşrutlar
Z.Bünyadov pr.: H.Zərdabi küç. – Qələbə dairəsi - Ə.Salamzadə küç. dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.
M1 və M2 nömrəli ekspress marşrutlar
Müvəqqəti olaraq 3-cü mikrorayon dairəsinə qədər fəaliyyət göstərəcəkdir.
92 nömrəli marşrut
M.Əcəmi m.st : Moskva pr. (geriyə dönmə manevri) – 20 Yanvar küç. – A.Məhərrəmov küç. - 3-cü mikrorayon dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.
193 nömrəli marşrut
Binə t/m: Moskva pr. – 2-ci Alatava küç. – M.Həsənov küç. daha sonra öz xətti üzrə təşkil edilib.
165 nömrəli marşrut
A.M.Şərifzadə küç.: 3-cü mikrorayon dairəsi - Ə.Salamzadə küç. – Qələbə dairəsi – İ.Talıblı küç. – A.M.Şərifzadə küç. daha sonra öz xətti üzrə.
211 nömrəli marşrut
Yasamal yaş.mas.: 3-cü mikrorayon dairəsi - C.Səlimov küç. – Ə.Salamzadə küç. – H.Zərdabi küç. – İ.Talıblı küç. – A.M.Şərifzadə küç. – M.Xiyabani küç. daha sonra öz xətti üzrə.
M4 nömrəli ekspress marşrut
20 Yanvar m.st: Tbilisi pr. – Ə.Salamzadə küç. – Qələbə dairəsi – Zərdabi küç.
M7 nömrəli ekspress marşrut
İstiqamət: İnşaatçılar m/st: Ə.Salamzadə küç. – Qələbə dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.