Sabah Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir.
ETSN-in Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən  Oxu24.com-a  bildirilib ki, gecə və səhər bəzi yerlərdə duman olacaq. Mülayim şimal-qərb küləyi gündüz arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu Abşeronda gecə 12-15, gündüz 18-21, Bakıda gecə 13-15, gündüz  19-21 dərəcə isti olacaq.
Atmosfer  təzyiqi 761 mm civə sütunundan 767  mm civə sütununa yüksələcək. Nisbi rütubət  gecə 70-80 %, gündüz 40-45 % olacaq.
Tibbi-meteoroloji proqnoza görə, sabah Abşeron yarımadasında mülayim xəzri küləyinin arabir güclənəcəyi gözlənilir ki, bu da əksər meteohəssas insanlarda narahatlıq hissi yarada bilər.
Rayonlarda isə bəzi yerlərdə şimşək çaxacağı, arabir yağış yağacağı gözlənilir. Dağlıq rayonlarda dolu düşəcəyi ehtimalı var. Gündüz əksər rayonlarda əsasən yağmursuz, gecə və səhər saatlarında duman olacaq.
Qərb küləyi ayrı-ayrı yerlərdə arabir  güclənəcək. Havanın temperaturu gecə 8-13, gündüz 23-28, dağlarda gecə 4-9, gündüz 13-18 dərəcə isti olacaq.