Son günlər Xalq artisti Niyaməddin Musayevin qızı Röya Musayeva haqqında informasiyalar mediada böyük müzakirələrə səbəb olub.
Bu gün mediada Röya Musayevanın Fövqəladə Hallar Nazirliyində tutduğu vəzifəsindən azad olunması barədə xəbərlər yayılıb.
Manşet.az saytının yazdığına görə,bununla bağlı bir müddət əvvəl fövqəladə hallar naziri, general-polkovnik Kəmaləddin Heydərov müvafiq əmr imzalayıb.
Bu,informasiya da birmənalı qarşılanmayıb.Müəyyən çaşqınlıq yaradıb.
Yaranan suallarla bağlı Röya Musayeva Oxu24.com saytına özəl müsahibə verib.
Həmin müsahibədən bir hissəni təqdim edirik:
-Röya xanım,bu gün yerli mediada Sizin vəzifənizdən azad olunmağınız barədə məlumat yayıldı.Bu informasiya müəyyən suallara səbəb oldu. Siz nə zaman vəzifənizdən azad olunmusunuz?
-Bütün bunlar yalnış informasiyalardır.Mən Kanadaya köçməmişdən öncə ərizəmi yazıb,işdən çıxmışam.Bundan əvvəl yazılan xəbərlərdə də,mənim həmin Nazirlikdə işlədiyim yazılmışdı.Yəni,əvvəllər işləmişəm,hazırda yox...Yayılan xəbərdə hazırda orada işləyir yazılmamışdı axı... Bu xəbərlər hardan çıxdı?
-Röya xanım,sosial şəbəkələrdə Sizin müğənni Təranə Qumralın müraciətindən sonra işdən çıxarılmağınız yazılır.Buna münasibətiniz?
-Xeyr,bu tamamı ilə əsassız xəbərlərdir.Dedim axı,saytlarda yazılan informasiyalarda "işləyib" yazılmışdı.Öz ərizəmlə illər öncə işdən azad olunmuşam.Xahiş edirəm,bu xəbərləri yazarkən Fövqəladə Hallar Nazirliyinin İctimaiyyətlə Əlaqələr şöbəsinin rəsmi məlumatlarına istinad edin.Orada hər şey yazılıb.Bəzi jurnalistlər,adamlar qruplaşma yaradıblar.Müəyyən təbliğatlar aparırlar.Ayıbdır,vallah...Qurumla,durumun mənasını ayırd edə bilməyən adam məni işdən necə çıxartdıra bilərki?...Mümkünatsız şeydir...
-Röya xanım,ən çox müzakirə mövzusu Sizin "polkovnik" rütbənizlə bağlıdır.Münasibətiniz?