Bakıda Pakistan–Azərbaycan Universitetinin təsis edilməsi gündəmdədir.
Oxu24.com xəbər verir ki, bu barədə Pakistanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Qasim Mohiuddin azərbaycanlı tələbələrlə görüşü zamanı məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, iki ölkə arasında ali təhsil sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi məqsədilə Pakistan–Azərbaycan Universitetinin yaradılması ilə bağlı müzakirələr aparılır:
“Pakistan–Azərbaycan Universitetinin yaradılması ilə bağlı müzakirələr aparılır. Universitetin yaradılması bizim qardaşlıq münasibətlərimizə daha bir töhfə verəcək. Lakin hələlik bu istiqamətdə rəsmi qərar yoxdur, müzakirələr davam edir”, – deyə Qasim Mohiuddin bildirib.
Qeyd edək ki, son illər Azərbaycan və Pakistan arasında siyasi, iqtisadi, mədəni və təhsil sahələrində əməkdaşlıq dinamik şəkildə inkişaf edir. Mümkün universitet layihəsi də iki ölkə arasında strateji tərəfdaşlığın təhsil müstəvisində daha da möhkəmlənməsinə xidmət edə bilər.