iyunun 7-də sərtləşdirilmiş xüsusi karantin rejiminə nəzarəti həyata keçirən polis əməkdaşları Yasamal rayonu ərazisindəki yaşayış binalarından birinin həyətində karantin rejimi qaydalarını pozan şəxsi saxlayarkən həmin binada yaşayan bir qrup sakin mənzillərinin eyvan və pəncərələrindən polis əməkdaşlarının üzərinə müxtəlif əşyalar ataraq onların ünvanına təhqiredici ifadələr səsləndirmişlər.
Aparılan araşdırmalarla asayiş keşikçilərinin üstünə müxtəlif əşyalar atan 11 nəfərin də şəxsiyyəti müəyyən edilmiş və onlar saxlanılaraq müvafiq araşdırmalar aparılması üçün ərazi polis orqanına gətirilmişlər.
Hazırda onların törətdikləri əmələ hüquqi qiymət verilməsi üçün zəruri araşdırmalar davam etdirilir.
Polisin keçirdiyi əməliyyat sosial şəbəkələrdə böyük müzakirələrə səbəb olub. Saxlanılan şəxslərdən bəzilərinin ailə üzvləri iddia edib ki, onlara qarşı zor tətbiq olunub. Daxili İşlər Nazirliyi isə bütün iddiaları təkzib edib.
Nazirliyin sözçüsü Ehsan Zahidov bildirib ki, polisin əməliyyatı qanun çərçivəsində həyata keçirilib.
Əməliyyat zamanı vətəndaşı təhqir edən polis əməkdaşı işdən çıxarılıb və vətəndaşdan üzr istənilib. Buna baxmayaraq bir neçə sakin bu günə qədər narazılığını ifadə edir.
Oxu24.com xəbər verir ki, Yasamalda keçirilən əməliyyatın yeni detalları məlum olub.
Bina sakini yerli mətbuata açıqlamasında bildirib ki, onlara əməliyyatdan bir gün əvvəl binanın Əminə adlı komendantı yaxınlaşaraq bina sakinlərini sərt şəkildə təhqir edib.
O, bina sakinlərinin şəxsiyyət vəsiqələrini tələb edib. Komendanta etiraz edənləri isə həbslə hədələyib.
Yasamaldakı əməliyyat zamanı saxlanılıb, həbs edilən Ayxan Həsənlinin bacısı Aydan Həsənli bildirib ki, Əminə adlı qadın zorla onların evinə girib. Onu və ailə üzvlərini təhqir edib. Onlar bu qanunzuqluqla bağlı 102 xidmətinə də məlumat verib.
Aydan Həsənli bildirib ki, polisə siyahını məhz komendant verib. Polis də verilən siyahı əsasında əməliyyat keçirib.
Daha ətraflı vidoenu təqdim edirik: