Əvvəllərdə bir neçə dəfə sürüşmə hadisəsi baş verən Bakının Səbail rayonu, Badamdar şosesi adlanan ərazidə yenidən eyni hadisə yaşanıb.Ərazidə yaşayış zonası var və bu  da  insanların həyatı üçün  təhlükəni artırır.
O, bildirib  ki, Bakının bir çox yaşayış massivlərində sürüşməyə meyilli  ərazilər var.
”Yağışlı   günlərdə, xüsusən,  payız, yaz aylarında torpaq sürüşməsi aktivləşir, çünki, torpaq layları yağıntı nəticəsində yumuşalır. Həmin ərazidə  texnikanın, yəni avtomobillərin  aramsız hərəkət  olduqda isə ərazi sürüşməyə məruz qalır”.
Xatırladaq ki, Biləcəri, Badamdar, Bayıl, Binəqədi, Zığ və Suraxanı kimi ərazilərdə torpaq sürüşmələri, yeraltı suların səviyyəsinin qalxması və düzgün aparılmayan tikinti işləri ciddi təhlükə yaratdığını mütəxəssislər dəfələrlə vurğulayıb.  Mütəxəsislər onu da bildiriblər ki, bu zonaların bir qismi keçmiş bataqlıq və ya dolğu torpaqlar üzərində salındığı üçün zamanla bünövrələrdə çökmələr qaçılmaz olur.