(+99450) 247 90 86REDAKTORUN SEÇİMİ
Türkiyə Daxili İşlər Nazirliyi bildirib ki, mütəşəkkil cinayətkarlıqla məşğul olan və İnterpol tərəfindən “qırmızı xəbərdarlıq” almış şəxslər Ermənistan tərəfi ilə aparılan danışıqlar nəticəsində Ermənistandan Türkiyəyə aparılıb.
Oxu24.com xəbər verir ki,bu barədə “A Haber” məlumat yayıb.
Türkiyə Daxili İşlər Nazirliyinin açıqlamasında deyilir: “Cinayətkar qruplaşmanın lideri Ercan Yılmaz 43 həbs qərarı ilə 15 il ölkə daxilində, 14 il isə İnterpolun qırmızı bülleteni ilə beynəlxalq axtarışda idi; İbrahim Kaymak 10 həbs qərarı ilə 6 il milli axtarışda idi.Onlar Ermənistanda saxlanılıblar. Bu gün onlar törətdikləri cinayətlərə görə Türkiyə ədaləti qarşısında cavab vermək üçün Türkiyəyə gətiriliblər”.
Türkiyə Daxili İşlər Nazirliyi əməkdaşlığa görə Türkiyənin Ədliyyə və Xarici İşlər nazirliklərinə, Qaçaqmalçılıq, Mütəşəkkil Cinayətkarlıq və Kəşfiyyat İdarələrinə, eləcə də Ermənistanın ədliyyə nazirinin müavini Tiqran Daduntsa təşəkkür edib.
Eyni zamanda Ermənistan Xarici İşlər Nazirliyi İrəvanın Türkiyədə mütəşəkkil cinayətkarlıqla məşğul olan iki şəxsi ekstradisiya etdiyini bildirib: “İnterpolun təqdim etdiyi sorğuya cavab olaraq, 2025-ci il yanvarın 19-da Ermənistan Türkiyə ərazisində mütəşəkkil cinayətkarlıqla məşğul olan iki şəxsi ekstradisiya edib.",-deyə Ermənistan tərəfi yaydığı rəsmi açıqlamada qeyd edib.