Qaynar xətt:

(+99450) 247 90 86

Azərbaycan və Özbəkistan

Qarabağ Universitetində İkinci Rektorlar Forumu - Fotolar

18:01 / 16 Oktyabr 2026

CƏMİYYƏT CƏMİYYƏT

Qarabağ Universitetində İkinci Rektorlar Forumu - Fotolar

139

0
Prezident  İlham Əliyev çıxış edib -DETALLAR

22:15 / 15 Oktyabr 2026

SİYASƏT SİYASƏT

Prezident  İlham Əliyev çıxış edib -DETALLAR

631

0
Bakıda AQEM-in 7-ci Zirvə Toplantısı keçirilib, Prezident İlham Əliyev tədbirdə çıxış edib - YENİLƏNİB-5

20:21 / 15 Oktyabr 2026

SİYASƏT SİYASƏT

Bakıda AQEM-in 7-ci Zirvə Toplantısı keçirilib, Prezident İlham Əliyev tədbirdə çıxış edib - YENİLƏNİB-5

330

0
Azərbaycan bu ölkə ilə 400 milyonluq layihələrə başladı

19:36 / 24 Sentyabr 2026

CƏMİYYƏT CƏMİYYƏT

Azərbaycan bu ölkə ilə 400 milyonluq layihələrə başladı

222

0
Azərbaycan və Özbəkistan arasında hərbi əməkdaşlıq üzrə qərargah danışıqları keçirilib

19:07 / 09 Sentyabr 2026

HƏRBİ HƏRBİ

Azərbaycan və Özbəkistan arasında hərbi əməkdaşlıq üzrə qərargah danışıqları keçirilib

254

0
DEPUTAT: “Əbədi dostluq haqqında Müqavilə” regional əməkdaşlığı gücləndirir"

14:14 / 28 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

DEPUTAT: “Əbədi dostluq haqqında Müqavilə” regional əməkdaşlığı gücləndirir"

555

0
Azərbaycan və Özbəkistan Xəzərdə hərbi-dəniz əməkdaşlığını genişləndirir — AÇIQLAMA  

13:10 / 27 Avqust 2026

CƏMİYYƏT CƏMİYYƏT

Azərbaycan və Özbəkistan Xəzərdə hərbi-dəniz əməkdaşlığını genişləndirir — AÇIQLAMA  

222

0
Azərbaycana bu iki ölkədən daha çox turist gəlir 

11:39 / 27 Avqust 2026

İQTİSADİYYAT İQTİSADİYYAT

Azərbaycana bu iki ölkədən daha çox turist gəlir 

312

0
Azərbaycan-Özbəkistan təhsil əməkdaşlığında YENİ MƏRHƏLƏ: Nizami Gəncəvi adına universitetin yeni binası istifadəyə verilir  

17:03 / 25 Avqust 2026

CƏMİYYƏT CƏMİYYƏT

Azərbaycan-Özbəkistan təhsil əməkdaşlığında YENİ MƏRHƏLƏ: Nizami Gəncəvi adına universitetin yeni binası istifadəyə verilir  

529

0
İki qardaş ölkənin tarixi qərarı: “Əbədi dostluq müqaviləsi” nələri dəyişəcək?  

11:31 / 25 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

İki qardaş ölkənin tarixi qərarı: “Əbədi dostluq müqaviləsi” nələri dəyişəcək?  

1000

0
Zəfərdən sonra: Xəzərin iki sahilində yeni müttəfiqlik   - Zahid Oruc

19:38 / 24 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

Zəfərdən sonra: Xəzərin iki sahilində yeni müttəfiqlik   - Zahid Oruc

307

0
Bakı-Daşkənd münasibətlərində yeni mərhələ: Əbədi dostluqdan regional tərəfdaşlığa - TƏHLİL 

19:13 / 24 Avqust 2026

CƏMİYYƏT CƏMİYYƏT

Bakı-Daşkənd münasibətlərində yeni mərhələ: Əbədi dostluqdan regional tərəfdaşlığa - TƏHLİL 

229

0
Azərbaycan və Özbəkistan prezidentlərinin iştirakı ilə "ABB Davr" Bank layihəsinin açılışı olub 

15:03 / 24 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

Azərbaycan və Özbəkistan prezidentlərinin iştirakı ilə "ABB Davr" Bank layihəsinin açılışı olub 

308

0
Azərbaycan Liderinin Özbəkistan səfəri bizə nələri vəd edir? — Mühüm detallar AÇIQLANIR

14:30 / 24 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

Azərbaycan Liderinin Özbəkistan səfəri bizə nələri vəd edir? — Mühüm detallar AÇIQLANIR

755

0
İlxom Maxkamov: "Özbəkistan və Azərbaycan aviareyslərin sayını həftədə 40-a çatdıracaq" 

13:59 / 24 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

İlxom Maxkamov: "Özbəkistan və Azərbaycan aviareyslərin sayını həftədə 40-a çatdıracaq" 

259

0
Ceyhun Bayramov: Bakı və Daşkənd arasında əməkdaşlıq dinamikası artır 

13:56 / 24 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

Ceyhun Bayramov: Bakı və Daşkənd arasında əməkdaşlıq dinamikası artır 

259

0
Azərbaycan və Özbəkistan regionda mühüm tərəfdaşlara çevrilirlər - RƏY 

13:52 / 24 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

Azərbaycan və Özbəkistan regionda mühüm tərəfdaşlara çevrilirlər - RƏY 

267

0
“Euronews”: Azərbaycan və Özbəkistan müttəfiqliklərini dərinləşdirir 

12:58 / 24 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

“Euronews”: Azərbaycan və Özbəkistan müttəfiqliklərini dərinləşdirir 

260

0
İlham Əliyevin Özbəkistan səfərinin siyasi, tarixi və mədəni təhlili 

12:26 / 24 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

İlham Əliyevin Özbəkistan səfərinin siyasi, tarixi və mədəni təhlili 

359

0
Daşkənddə Azərbaycan və Özbəkistan prezidentlərinin təltifolunma mərasimi keçirilib

23:49 / 23 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

Daşkənddə Azərbaycan və Özbəkistan prezidentlərinin təltifolunma mərasimi keçirilib

223

0
İlham Əliyev Özbəkistan üçün bərə tikintisini sürətləndirməyə çağırıb 

21:04 / 23 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

İlham Əliyev Özbəkistan üçün bərə tikintisini sürətləndirməyə çağırıb 

270

0
"Baku TV": Azərbaycan-Özbəkistan sənədlərinin imzalanması münasibətlərin çoxşaxəliliyinin göstəricisidir Media 

20:22 / 23 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

"Baku TV": Azərbaycan-Özbəkistan sənədlərinin imzalanması münasibətlərin çoxşaxəliliyinin göstəricisidir Media 

248

0
Daşkənddə Azərbaycan və Özbəkistan Prezidentlərinin təkbətək görüşü olub 

17:09 / 23 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

Daşkənddə Azərbaycan və Özbəkistan Prezidentlərinin təkbətək görüşü olub 

206

0
Azərbaycan və Özbəkistan müttəfiqliyi Cənubi Qafqaz–Mərkəzi Asiya xəttini gücləndirir - TƏHLİL

16:36 / 23 Avqust 2026

SİYASƏT SİYASƏT

Azərbaycan və Özbəkistan müttəfiqliyi Cənubi Qafqaz–Mərkəzi Asiya xəttini gücləndirir - TƏHLİL

275

0