Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin İctimai birliklər və dini qurumlar komitəsinin sədri Fazil Mustafa tanınmış şair-tərcüməçi, jurnalist Giya Paçxataşvilini (Givi) 65 illik yubileyi münasibətilə təbrik edib.
Oxu24.com xəbər verir ki, təbrik məktubunda Fazil Mustafa Giya Paçxataşvilinin Azərbaycan ictimai və ədəbi mühitində uzun illər səmərəli fəaliyyət göstərdiyini vurğulayıb. Bildirilib ki, onun publisistika, poeziya və tərcümə sahəsindəki fəaliyyəti ictimai fikrin zənginləşməsinə, mədəni dialoqun genişlənməsinə mühüm töhfələr verib.
Komitə sədri qeyd edib ki, Giya Paçxataşvili öz yaradıcılığı və tərcümələri vasitəsilə Azərbaycan ədəbiyyatının və mədəni dəyərlərinin daha geniş coğrafiyada tanıdılmasına xidmət edib, milli və bəşəri dəyərləri ustalıqla bir araya gətirib.
Fazil Mustafa yubiley münasibətilə Giya Paçxataşvilini bir daha təbrik edərək, ona möhkəm cansağlığı, yaradıcılıq fəaliyyətində və ictimai işlərində yeni uğurlar arzulayıb.